Klausimai - atsakymai

Nuo ko priklauso plombos kaina?

Nuo dydžio (vienas ar keli danties paviršiai).
Nuo darbo sudėtingumo (dantis kraujuoja, reikia dėti papildomas matricas, atkurti danties formą).
Nuo medžiagos (plombos rūšies).
Nuo to, kiek laiko gydytojas skiria darbui (estetinio plombavimo atveju vieno danties plombavimas užima 2–3 val.).

Kada užtenka estetinio plombavimo, o kada reikia protezuoti?

Gydytojas įvertina paciento sukandimą, kitų dantų būklę ir pataria pacientui, ar užteks estetinio plombavimo, ar reikia rimtesnės rekonstrukcijos, t. y. protezavimo. Konsultacijos metu pacientas informuojamas apie galimas komplikacijas plombavimo ar protezavimo atveju.

Kada yra atliekamas endodontinis gydymas ir kiek tai kainuoja?

Dančiui skaudant, plombos uždėjimas gali neišspręsti problemos – reikia pašalinti nervą iš vainikinės danties ertmės ir kanalo. Uždedami tvarsčiai, chemiškai ir mechaniškai apdorojami kanalai ir tik tada dedama nuolatinė plomba. Endodontinio gydymo kaina priklauso nuo kanalų kiekio.

Kada kanalus reikia gydyti pakartotinai?

Pakartotinai kanalai gydomi, jei anksčiau gydymas buvo atliktas nekokybiškai: palikti pusiau tušti kanalai, užlaužti instrumentai, pastebėtas uždegiminis procesas kanale. Išimama sena medžiaga, chemiškai ir mechaniškai apdorojami kanalai, uždedami tvarsčiai ir tik tada plombuojama. Kartais sena medžiaga kanaluose yra labai kieta ir gydytojas negali jos išimti tradiciniais metodais. Tada pacientas yra siunčiamas į specializuotas klinikas, kur tai atliekama naudojant ultragarsą ir mikroskopą. Endodontinis pergydymas yra brangesnis nei paprastas gydymas. Jis atliekamas norint išvengti skausmo ar komplikacijų protezuojant.

Ar pieninius dantukus reikia gydyti ir kiek tai kainuoja?

Be abejo, geriau išvengti gydymo, stengtis rūpintis vaiko burnos higiena, taikyti prevencijos metodus. Jeigu atsirado skylutė, nedelsdami kreipkitės pagalbos. Patariame išrinkti patikimą kliniką ir gydytoją, nes pirmasis vaiko kontaktas su odontologija gali būti lemtingas. Mūsų klinikoje vaikučiais rūpinasi vaikų gydytoja. Pieninio danties plombavimas kainuoja 15–16 eur. Papildomai gali kainuoti vaistai, nuskausminimas ar rentgeno nuotrauka. Jeigu mažasis pacientas „apsiriboja“ tik pokalbiu, nenori išsižioti, tėvai turi susimokėti už konsultaciją.

Protezavimas. Kokia konstrukcija?

Mūsų klinikoje protezavimo konsultacija kainuoja 10 eur, konstrukcijos plano sudarymas – dar 10 eur. Pacientas gali atsinešti kitur darytas rentgeno nuotraukas arba dokumentų išrašus.

telefonas

+370 5 2305882
+370 671 94134

adresas

Rygos g. 17A
Vilnius

darbo laikas

I-V 8:00-20:00
VI pagal susitarimą