odontologijos PASLAUGOS

Estetinis plombavimas - tai danties formos atkūrimas, skirtas atkurti nuskilusius, nudilusius, ėduonies pažeistus dantis ar norint padailinti esamų dantų formą. Taip sukuriama natūrali estetiška danties išvaizda: spalva, skaidrumas, forma.

Dantų balinimas yra viena iš estetinės odontologijos procedūrų, naudojamų dantų spalvos pakitimams, dėmėtumui sumažinti. Dantų balinimas gali būti atliekamas namuose arba odontologo kabinete. Namuose dantis galima balinti kapomis, kabinete Jums pasiūlysime lazeriu atliekamą balinimą.

Dantų implantavimas – tai bene pažangiausias ir ilgaamžiškiausias prarasto danties atstatymo būdas, padedantis atkurti vieną ar kelis prarastus dantis. Dantų implantai – tai danties šaknies pakaitalai, ant kurių tvirtinami protezai (vainikėliai). Dantų implantai dažniausiai gaminami iš titano, metalo, kurį žmogaus organizmas lengvai įsisavina ir kurie nesukelia alerginių reakcijų. Ši technologija suteikia galimybę dantis praradusiems žmonėms vėl turėti juos naujus, gražius ir sveikus.

straumann implantai

Straumann Roxolid SLA.
Straumann yra didžiausias dantų implantų gamintojas pasaulyje, implantologijos pionieriai, pirmą dantų implantą įsriegę prieš 40 metų. Implantai gaminami vienoje gamykloje Šveicarijoje, laikantis aukščiausių kokybės standartų.
Straumann - daugiausiai į tyrimus investuojanti dantų implantų gamybos kompanija, turinti mokslinius įrodymus, pagrindžiančius kiekvieną techninę implanto savybę. Implantai gaminami iš patentuoto Roxolid lydinio (titanas ir cirkonis), kuris turi geresnį prigijimą bei yra 30% stipresnis už paprastą titano implantą. Implanto paviršiaus šerpėtumas sukurtas su smėliu ir ėsdintant rūgštimi, todėl turi tobulai osteointegracijai tinkamą paviršių ir implanto prigijimas pagreitėja 25%. Implanto forma yra cilindrinė, mažiau invazyvi, todėl garantuoja tolygesnį kramtymo jėgų pasiskirstymą ir mažina tikimybę prarasti implantą laikui bėgant. Be to, dėl specialios implanto ir atramos konstrukcijos, sukuriama labai standi jungtis, kuri neleidžia patekti į implantą bakterijoms ir sukelti uždegimo. Visa tai ir dar daugiau, daro Straumann implantus lyderiais pasaulinėje rinkoje.

Straumann Roxolid SLAactive.
Tai unikalus ir ko gero geriausias implantas pasaulyje. JAV ir Vokietijoje šio tipo implantų pardavimai sudaro virš 50% visų parduodamų Straumann implantų.
Implantas gaminamas beorėje erdvėje ir parduodamas specialiame skystyje, todėl implanto paviršius nepadengtas oksidu. Įsriegus implantą į kaulą, žmogaus organizmui reikia atlikti du darbus: pašalinti negyvą kaulą, kuris atsirado nuo kontakto su implantu sriegimo metu, ir titano oksidą nuo implanto paviršiaus. Kadangi Straumann SLAactive implanto paviršius nepadengtas oksidu, žmogaus organizmui darbo sumažėja dvigubai.
Be to, implanto paviršius yra chemiškai aktyvus ir hidrofiliškas (pritraukiantis skystį). Jis padengtas neigiamais chloro jonais, kurie pritraukia proteinus ir aktyvuoja kraujyje esančius trombocitus. Jau 14 minutę pradeda formuotis fibrinų tinklas apie implantą, po 3 dienų po implantacijos osteoblastai pradeda formuoti kaulą, po 7 dienų pradeda formuotis kristalinės formos kaulo matrica ir antrinis stabilumas su galutinai susiformavusiu kaulu atsiranda po 21 dienos. Protezuoti galima po 3-4 savaičių, kai kiti implantai tai leidžia daryti tik po 6-8 savaičių. 


Medentika
Medentika yra 10 metų veikianti vokiečių įmonė, nuo 2013 metų priklausanti Straumann kompanijų grupei. Implantai gaminami Vokietijoje. Tai aukštos kokybės implantai, pasižymintys visomis implantams būdingoms savybėmis- gera osteointegracija ir ilgaamiškumu. Medentika implantai gaminami iš šalto lydimo 4 laipsnio titano, kuris ilgą laiką buvo laikomas premium klasės implantų lydynio standartu (iki Straumann sukurto Roxolid lydinio). Implanto paviršiaus šerpėtumas sukuriamas ėsdinant jį rugštimi. Implanto forma agresyvesnė, turi savisriegos elementų. Implantas turi puikų kainos ir kokybės santykį.

Dantų šaknų kanalų gydymas. Jei dantis giliai pažeistas karieso, įskilęs, nulūžęs, netinkamai ar daug kartų gydytas, bakterijos pasiekia danties vidų ir infekcija apima nervą ir kraujagysles. Dantis tampa itin jautrus karštam ir šaltam maistui, skausmingas kramtant ar liečiant, įgauna pilką atspalvį. Dantenos patinsta, gali atsirasti tiesiog nepakenčiamas danties skausmas. Kai kuriais atvejais, net ir nejaučiant simptomų, gali reikėti endodontinio gydymo. Gali būti, kad infekcija iš lėto pažeidžia nervą, nesukeldama skausmo, plinta per danties šaknį į aplinkinį kaulą, jį ardo ir uždegimas išplinta.
Kaip gydomi dantų šaknų kanalai?
Pirmiausiai atliekama rentgeno nuotrauka ir stebimi pakitimai danties viduje bei apie šaknį. Nuskausminimas taikomas priklausomai nuo danties būklės ir pažeidimo sunkumo. Izoliavus dantį nuo burnos skysčių, specialiais endodontiniais instrumentais nervas yra pašalinamas, infekuoti danties kanalai išvalomi ir užpildomi specialia kanalų plombine medžiaga. Neretai, esant stipriam danties nervo uždegimui, reikalingi keli apsilankymai, kurių metu keičiami vaistai danties kanale.

Profesionali burnos higiena. Kasdienis dantų valymas šepetėliu neužtikrina nepriekaištingos burnos higienos. Minkštos ir kietos apnašos ant dantų sudaro sąlygas daugintis bakterijoms. Dėl to gali prasidėti didesnės problemos: periodontitas, kariesas, gleivinės uždegimas. Siekiant to išvengti, nepakanka tik valyti dantis šepetėliu – kiekvienam yra reikalinga ir profesionali burnos higiena. Šios procedūros metu ultragarsiniu aparatu ir specialiais instrumentais pašalinami dantų akmenys, nupoliruojami, išlyginami danties paviršiai. Atlikus burnos higienos procedūrą išnyksta dantenų uždegimas, pagerėja burnos kvapas, dantys tampa švarūs, lygūs, atgauna natūralią spalvą.
Dažniausiai visos estetinės dantų gydymo procedūros ir prasideda nuo profesionalios burnos higienos.
Tinkamai, kantriai ir atidžiai prižiūrint dantis, jie išliks sveiki ir gražūs ilgą laiką.

Dantų protezavimo tikslas yra atkurti trūkstamus dantis bei pagerinti esamų dantų būklę. Priklausomai nuo dantų būklės, taikomos skirtingos priemonės dantų atstatymui. Tai laminantės (mikroprotezavimui), vainikėliai, tiltai, išimami protezai, protezavimas ant dantų implantų. Dantų protezavimas atliekamas tiek dėl kosmetinių, tiek dėl funkcionalumo priežasčių: suteikti estetinę išvaizdą, kramtymo komfortą, pašalinti dėl prarastų dantų atsiradusius kalbos sutrikimus. Iš pradžių sudaromas gydymo planas, kur išsamiai aptariama paciento dantų būklė, įvairūs dantų atkūrimo būdai, įvertinama gydymo trukmė, eiga ir kaina.

Vaikų odontologija. Dantukus kruopščiai prižiūrėti reikia nuo pat vaikystės, kai tik pradeda dygti pieniniai dantys. Tik taip užtikrinsite sveiką ir gražią šypseną vėliau. Nevalant pieninių dantų arba juos valant blogai, anksčiau ar vėliau atsiranda kariesas ir didėja rizika, kad dantį prireiks pašalinti. Kiekvienas pieninis dantukas saugo vietą nuolatiniam, o jam iškritus per anksti, dažniausiai atsiranda vietos trūkumas nuolatiniams dantims, todėl jie gali augti kreivai. Tokiu atveju vaikui teks nešioti ortodontinę plokštelę tam, kad atstatytų prarastą vietą nuolatiniam dančiui.

Apie 6-tuosius gyvenimo metus pradeda dygti pirmieji nuolatiniai krūminiai dantys. Labai svarbu pradėjus dygti šiems dantukams juos kruopščiai valyti. Rekomenduojama danties paviršių padengti silantais – tai speciali medžiaga, įliejama į danties vageles, kuri jas užpildo ir neleidžia užsilaikyti maistui bei apnašui.

Odontologų paslaugų kainos


Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į klinikos gydytojus

  • Klasikinis dantų plombavimas 39-59 €
  • Estetinis dantų plombavimas 59-99 €
  • Dantų protezavimas: metalokeramikos vainikėlis 199-219 €
  • Cirkonio oksido porceliano vainikėlis 340 €
  • Porceliano laminatė 350-450 €
  • Plastmasinė plokštelė (vieno žandikaulio) 230-260 €
  • Lanko-atraminis protezas 550-690 €
  • Burnos higiena 49-59 €
  • Imlantacija 500-749 €
  • Dantų balinimas 99-199 €

ATLIKTI DARBAI

KLAUSIMAI

Nuo ko priklauso plombos kaina?

• Nuo dydžio (vienas ar keli danties paviršiai).
• Nuo darbo sudėtingumo (dantis kraujuoja, reikia dėti papildomas matricas, atkurti danties formą).
• Nuo medžiagos (plombos rūšies).
• Nuo to, kiek laiko gydytojas skiria darbui (estetinio plombavimo atveju vieno danties plombavimas užima 2–3 val.).

Kada užtenka estetinio plombavimo, o kada reikia protezuoti?

Gydytojas įvertina paciento sukandimą, kitų dantų būklę ir pataria
pacientui, ar užteks estetinio plombavimo, ar reikia rimtesnės
rekonstrukcijos, t. y. protezavimo. Konsultacijos metu pacientas
informuojamas apie galimas komplikacijas plombavimo ar protezavimo
atveju.

Kada yra atliekamas endodontinis gydymas ir kiek tai kainuoja?

Dančiui skaudant, plombos uždėjimas gali neišspręsti problemos –
reikia pašalinti nervą iš vainikinės danties ertmės ir kanalo. Uždedami
tvarsčiai, chemiškai ir mechaniškai apdorojami kanalai ir tik tada
dedama nuolatinė plomba. Endodontinio gydymo kaina priklauso nuo kanalų
kiekio.

Kada kanalus reikia gydyti pakartotinai?

Pakartotinai kanalai gydomi, jei anksčiau gydymas buvo atliktas
nekokybiškai: palikti pusiau tušti kanalai, užlaužti instrumentai,
pastebėtas uždegiminis procesas kanale. Išimama sena medžiaga, chemiškai
ir mechaniškai apdorojami kanalai, uždedami tvarsčiai ir tik tada
plombuojama. Kartais sena medžiaga kanaluose yra labai kieta ir
gydytojas negali jos išimti tradiciniais metodais. Tada pacientas yra
siunčiamas į specializuotas klinikas, kur tai atliekama naudojant
ultragarsą ir mikroskopą. Endodontinis pergydymas yra brangesnis nei
paprastas gydymas. Jis atliekamas norint išvengti skausmo ar
komplikacijų protezuojant.

Kada kanalus reikia gydyti pakartotinai?

Pakartotinai kanalai gydomi, jei anksčiau gydymas buvo atliktas
nekokybiškai: palikti pusiau tušti kanalai, užlaužti instrumentai,
pastebėtas uždegiminis procesas kanale. Išimama sena medžiaga, chemiškai
ir mechaniškai apdorojami kanalai, uždedami tvarsčiai ir tik tada
plombuojama. Kartais sena medžiaga kanaluose yra labai kieta ir
gydytojas negali jos išimti tradiciniais metodais. Tada pacientas yra
siunčiamas į specializuotas klinikas, kur tai atliekama naudojant
ultragarsą ir mikroskopą. Endodontinis pergydymas yra brangesnis nei
paprastas gydymas. Jis atliekamas norint išvengti skausmo ar
komplikacijų protezuojant.

Ar pieninius dantukus reikia gydyti ir kiek tai kainuoja?

Be abejo, geriau išvengti gydymo, stengtis rūpintis vaiko burnos
higiena, taikyti prevencijos metodus. Jeigu atsirado skylutė, nedelsdami
kreipkitės pagalbos. Patariame išrinkti patikimą kliniką ir gydytoją,
nes pirmasis vaiko kontaktas su odontologija gali būti lemtingas. Mūsų
klinikoje vaikučiais rūpinasi vaikų gydytoja. Pieninio danties
plombavimas kainuoja 15–16 eur. Papildomai gali kainuoti vaistai,
nuskausminimas ar rentgeno nuotrauka. Jeigu mažasis pacientas
„apsiriboja“ tik pokalbiu, nenori išsižioti, tėvai turi susimokėti už
konsultaciją.

Protezavimas. Kokia konstrukcija?

Mūsų klinikoje protezavimo konsultacija kainuoja 10 eur,
konstrukcijos plano sudarymas – dar 10 eur. Pacientas gali atsinešti
kitur darytas rentgeno nuotraukas arba dokumentų išrašus.

odontologijos klinika

KONTAKTAI

telefonas

+370 5 2305882
+370 671 94134

el. paštas

klinikaserapis@gmail.com

adresas

Rygos g. 17A
Vilnius

darbo laikas

I-V 8:00-20:00
VI pagal susitarimą